!شما هم میتوانید برنده شوید

قوانین و مقررات

۱.پذیرنده :
شخصیت حقیقی یا حقوقی که در وب سایت آقای پرداخت ثبت نام کرده و اقدام به دریافت خدمات پرداخت آنلاین نموده است از این پس “پذیرنده” خوانده میشود.۲. پرداخت کننده :
کاربری که از طریق درگاه های بانکی وابسته به آقای پرداخت اقدام به پرداخت آنلاین وجه به حساب پذیرنده می کند ، از این پس “پرداخت کننده” خوانده میشود.۳. آقای پرداخت :
تمامی بسترها و تجهیزات و خدماتی که در وب سایت آقای پرداخت فراهم شده است ، مجموعا به طور کلی در تمام این متن با نام “آقای پرداخت” خوانده می‌شود.

مواد و مفاد قوانین


۱.ثبت نام در آقای پرداخت و استفاده از خدمات ، به منزله این است که تمامی مفاد و موارد مطرح شده در این متن ، مورد پذیرش شخص “پذیرنده” است.

۲.آقای پرداخت هر زمان که صلاح بداند مختار و مجاز به اعمال تغییرات در بندها ، مواد و تمامی موارد مطرح شده در این متن است و همواره تمامی تغییرات ، مورد پذیرش پذیرنده است. البته آقای پرداخت تلاش می‌کند تا تغییرات را از طریق مختلف به آگاهی پذیرندگان برساند اما این برعهده‌ی پذیرنده است که همواره با بررسی این متن ، از تغییرات آگاه شود.

۳.موارد مذکور در این متن به منزله‌ی یک تعهدنامه‌ی الزام آور و یک قرارداد فی مابین “آقای پرداخت” و “پذیرنده” است.

۴.آثار حقوقی تمامی مواد و مفاد این قوانین برای پذیرنده مادام العمر است به این معنی که هرگاه مشکل حقوقی میان پذیرنده و آقای پرداخت یا میان پذیرنده و پرداخت کننده و یا مشکلی میان هر ۳ طرف پذیرنده ، آقای پرداخت و پرداخت کننده بوجود آید ، پذیرنده ملزم به پاسخگویی به آقای پرداخت و همچنین به مراجع قانونی و قضایی کشور است.

۵.مسئولیت : تمام فعالیت‌های پذیرنده با مسئولیت کامل شخص پذیرنده انجام می‌شود و آقای پرداخت مسئولیتی در قبال آثار سوء استفاده از امکانات و بستر موجود به وسیله‌ی پذیرنده ندارد. همچنین هرگونه خرید و فروشی که بین پذیرنده و پرداخت کننده صورت می‌گیرد ارتباطی به آقای پرداخت ندارد و آقای پرداخت صرفا بستر پرداخت الکترونیک را فراهم می‌کند و مسئولیتی در قبال معاملات و خرید و فروش بین پذیرنده و پرداخت کننده ندارد.

۶.فعالیت‌های ذیل این بند جزو فعالیت‌های ممنوعه هستند و پذیرنده حق استفاده از آقای پرداخت را برای اینگونه فعالیت ها ندارد.


فهرست فعالیت‌های ممنوعه:

فعالیت‌هایی که در ذیل موضوع ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب مجلس شورای اسلامی ایران یا در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در این ماده قرار دارند

نفوذ و هک و نقض حریم خصوصی افراد

فروش و ارائه آثار سمعی و بصری غیر مجاز و بدون مجوز از وزارت ارشاد اسلامی

فروش و ارائه آثار سمعی و بصری به گونه‌ای که ناقض حقوق مؤلفین و مصنفین باشد

خرید و فروش اعضای بدن

خرید و فروش حیوانات کمیاب

خرید و فروش انواع سلاح گرم و سرد

خرید و فروش انواع آثار هنری یا نوشتاری که ناقض قوانین باشد

پورنوگرافی و تصاویر مستهجن

هرگونه فعالیت در زمینه ازدواج موقت

بازاریابی هرمی غیر مجاز و بدون مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت

قمار ، بخت آزمایی ، شرط بندی

فروش مدارک تحصیلی

جعل اسناد و مدارک

فروش دارو و موارد بهداشتی و مربوط به سلامت بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت

فروش مواد مخدر و روان گردان و مشروبات الکلی

فروش تجهیزات شنود و جاسوسی

تمامی کالاها یا خدماتی که به موجب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران ممنوع است

مبادله ارز و سکه بدون مجوز رسمی از مراجع ذی ربط

کالاها یا خدماتی که نیاز به مجوز خاص دارند یا دارای نظامات خاص هستند


۷.توهین به پرسنل و مجموعه آقای پرداخت تخلف محسوب می‌گردد و مطابق نظر مدیریت آقای پرداخت برخورد می‌شود.

۸.درخصوص پیگیری مسائل و مشکلات حقوقی که نیاز به رسیدگی مراجع قضایی کشور دارند با توجه به محل فعالیت آقای پرداخت ، پذیرنده می‌پذیرد که تمامی دعاوی و رسیدگی‌ها در مراجع استان و شهر محل فعالیت آقای پرداخت پیگیری شود. پذیرنده به موجب این بند ، حق شکایت را در مراجع خارج از شهر رشت از خود سلب کرده است.

۹.در صورت وقوع هرگونه شکایتی که از سوی مراجع قانونی در ارتباط با پذیرنده اعلام شود ، پذیرنده می‌پذیرد که آقای پرداخت تمامی اطلاعات هویتی پذیرنده را حسب درخواست مراجع قضایی و قانونی ، تسلیم نماید. به موجب این بند آقای پرداختمی‌تواند تمامی موجودی پذیرنده را تا زمان حل و فصل و اتمام رسیدگی ضبط نماید و درصورت حکم رسمی مراجع قضایی ، موجودی را تسلیم مراجع نماید.

۱۰.خرید و فروش ارزهای اینترنتی مانند PayPal و WebMoney و Skrill و BitCoin و کارت‌های اعتباری قانونی ارزی و خرید از وب‌سایت های خارجی و در کل هرگونه پرداخت بین‌المللی “فقط و فقط” با رعایت موارد زیر مجاز است:


پذیرنده باید شخص پرداخت کننده را از طریق دریافت “آی.پی و اسکن مدارک هویتی مانند کارت ملی و شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه و آدرس محل سکونت” احراز هویت کند و از صحت هویت وی مطمئن شود

پذیرنده مسئولیت کامل هرگونه نقص در هویت پرداخت کننده را می‌پذیرد

پذیرنده باید در خصوص تراکنش‌های پرداخت کنندگان نظارت دقیق داشته باشد

سامانه‌های تبادلی پذیرنده باید از شفافیت کامل و عالی در خصوص معاملات ، هویت و تراکنش ها برخوردار باشد

در خصوص فعالیت مندرج در این بند ( بند ۱۰ ) پذیرنده موافقت می‌کند که آقای پرداخت همواره مقداری از موجودی وی را به صلاحدید مدیریت آقای پرداخت به عنوان ضمانت نگهداری کند تا از بروز مشکلات حقوقی و قانونی جلوگیری شود


۱۱.مسئولیت هرگونه برداشت غیرمجاز از کارت‌های شتاب ، بر عهده پذیرنده است و پذیرنده باید همواره از مشروعیت ، وجاهت ، اصالت و هویت پرداخت کننده اطمینان حاصل کند.

۱۲.پذیرنده در صورت نقض هریک از بندهای موجود در این قوانین ، می‌پذیرد که آقای پرداخت برای برخورد با تخلف پذیرنده ، می‌تواند موجودی وی را ضبط کرده یا بر اساس نظر مدیریت ، آقای پرداخت می‌تواند پذیرنده را بر اساس تخلف صورت گرفته جریمه کند.

۱۳.نام و مشخصات هویتی پذیرنده عینا باید با نام و مشخصات صاحب حساب بانکی یکسان باشد ، پذیرنده به هیچ عنوان نمی‌تواند از حساب‌های بانکی سایرین برای تسویه حساب استفاده کند.

۱۴.تسویه حساب‌ها به دلایل مختلف ممکن است بین ۱ دقیقه الی ۴۸ ساعت به طول انجامد.

۱۵.پذیرنده می‌بایست اطلاعات تماس دقیق و کافی خود را برای ارتباط مشتریان خود و پرداخت کنندگان خود ، در سایت خود به طور واضح نمایش دهد در غیر اینصورت چنانچه پرداخت کننده ، اطلاعات تماس پذیرنده را از آقای پرداخت بخواهد ، آقای پرداخت مجاز به ارائه اطلاعات است.

۱۶.آقای پرداخت همواره بر فعالیت پذیرندگان به صورت تصادفی نظارت می‌کند ، بدیهی است در صورت مشاهده تخلف ، آقای پرداخت می‌تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری پذیرنده را به حالت تعلیق درآورده و موجودی وی را ضبط نماید.

۱۷.پذیرنده موظف است قبلا برای تمامی کالاها یا خدماتی که ارائه می‌دهد ، مجوزهای قانونی لازم را از ادارات و سازمان ها یا وزارت خانه‌های ذی ربط دریافت کرده باشد.

۱۸.پذیرنده موظف است اطلاعات هویتی پرداخت کنندگان را بررسی کند و پس از احراز هویت و اطمینان از صحت اطلاعات هویتی ، اجازه پرداخت را به آن‌ها بدهد.

۱۹.آقای پرداخت هر زمان که نیاز باشد ممکن است برای برخی تراکنش‌ها ، اطلاعات هویتی پرداخت کننده را از پذیرنده طلب کند و درصورتی که پذیرنده به هر دلیل از ارائه‌ی این اطلاعات امتناع ورزد یا به هر دلیل نتواند ارائه کند ، موظف است حسب مورد و مشکل پیش آمده ، خسارات وارده را جبران کند و در این صورت مسئولیت های تمامی تراکنش های پرداخت کنندگان بر عهده پذیرنده خواهد بود.

۲۰.هزینه کارمزد هر تراکنش در آقای پرداخت به میزان 1% از آن تراکنش است که این هزینه با نظر و انتخاب پذیرنده می‌تواند از خود پذیرنده کسر شود یا اینکه به مبلغ کل تراکنش اضافه شود تا پرداخت کننده آن را بپردازد.

۲۱.ارسال هر پیامک جهت اطلاع رسانی ورود ، انجام تراکنش ، تسویه حساب و… که تعیین ارسال یا عدم ارسال آن با پذیرنده است ، دارای هزینه ۱۵ تومان به ازای هر پیامک است. بدیهی است درصورتی که پذیرنده ارسال پیامک را در آقای پرداخت غیرفعال کند ، هزینه‌ای از او کسر نخواهد شد.

۲۲.تسویه حساب به روش‌ پایا در حال حاضر هیچ هزینه‌ای ندارد و رایگان است. اما تسویه حساب به روش شتاب “سحاب” دارای ۵۰۰ تومان کارمزد است.

۲۳.در هنگام بروز اختلاف بین خریدار و پذیرنده به هر دلیل ( مانند عدم تحویل کالا یا پشتیبانی مناسب و … ) ابتدا با استفاده از اطلاعات تماس و راه های ارتباطی موجود با پذیرنده تماس گرفته می شود تا مشکل مربوطه بررسی و حل و فصل گردد. به هردلیل پذیرنده تا 24 ساعت بعد از طرح مشکل و شکایت توسط خریدار ( پرداخت کننده وجه ) پاسخگو نباشد، بدون در نظر گرفتن ارائه کالا یا خدمات توسط پذیرنده و در جهت پیشگیری از بروز مشکلات قانونی، وجه پرداختی توسط خریدار از موجودی کیف پول پذیرنده کسر شده و به حساب خریدار برگشت داده می شود.

۲۴.پذیرنده علاوه بر موارد فوق ، با موارد مندرج در قوانین جرایم رایانه‌ای ، قانون تجارت الکترونیکی ، بخشنامه‌های وزارت صنعت ، معدن و تجارت و کلیه‌ی قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران موافق است و آن‌ها را می‌پذیرد.